Program

14 październik 2016, piątek, godz.15:00

PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE Blue Note Poznań Competition 2016

bnpc2016-kw

Pierwszy dzień przesłuchań Blue Note Poznań Competition 2016.

Wstęp wolny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Anomalia
anomaliaSkład został zawiązany przez przyjaciół, studentów poznańskiej akademii, a ogniwem zapalnym ich muzycznej drogi były warsztaty Made In Chicago w Poznaniu. Zespół składa się z muzyków zarówno o rozrywkowym jak i klasycznym wykształceniu dzięki czemu osiąga oryginalne i nietuzinkowe brzmienie. Całość oscyluje wokół muzyki free, modal i ethno. W Anomalii liryzm spotyka się z dzikością, harmonia z chaosem.

Kacper Krupa – saksofon tenorowy, Patryk Rynkiewicz – trąbka, Adam Kurek – puzon, Krzysztof Kuśmierek – saksofon sopranowy, Piotr Cienkowski – kontrabas, Dawid Wirmański – perkusja

 

– Paweł Surman Quartet

pawel-surman-quartetZespół powstał w 2015 r. w wyniku konfrontacji preferencji muzycznych grupy przyjaciół z Akademii Muzycznej w Katowicach. Grupa złożona z muzyków młodego pokolenia połączonych wspólnymi inspiracjami oraz pasją. W repertuarze mają utwory autorskie oraz standardy jazzowe.

Paweł Surman – trąbka, Kuba Łępa – saksofon, Adam Tadel – kontrabas, Bartosz Szabłowski – perkusja

 

 

 

 

 

 

 

– Tymoteusz Hartman Quartet
tymoteusz-hartman-quartetTymoteusz Hartman Quartet powstał we wrześniu 2015 roku, w wyniku spotkania czterech muzyków na Wydziale Jazzu szkoły muzycznej „Bednarska” w Warszawie. Jego członkowie ciągle zdobywają doświadczenia muzyczne w różnych stronach Polski. Początkowo zespół grał standardy muzyki jazzowej, później repertuar został poszerzony o kompozycje autorskie lidera.

Tymoteusz Hartman – pianista jazzowy. Jest absolwentem Wydziału Jazzu szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, lepiej znanej jako „Bednarska”, w klasie prof. Andrzeja Jagodzińskiego. Wcześniej doskonalił swoją grę pod kierunkiem prof. Michała Tokaja. Pracował pod okiem muzyków takich jak Zbigniew Namysłowski, Wojciech Niedziela, Kuba Stankiewicz, Czesław Bartkowski, Kazimierz Jonkisz.

Jerzy Mączyński – saksofonista. Student Akademii Muzycznej im. Karola Lipńskiego we Wrocławiu w klasie ad. dr Tomasza Pruchnickiego oraz Wydziału Jazzu szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie „Bednarska” u prof. Michała Kulentego. Uczestniczył w licznych warsztatach jazzowych m.in. w Chodzieży, Puławach oraz Trzebnicy. Na stałe związany z zespołem Prime Experience.

Krzystof Baranowski – gitarzysta i kontrabasista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie, student poznańskiej Akademii Muzycznej, obecnie kształci się na gitarze pod okiem prof. Konrada Zemlera. Doskonali także grę na kontrabasie w klasie prof. Andrzeja Święsa na Wydziale Jazzu szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie „Bednarska”. Muzyk wszechstronny stylistycznie, biorący udział w wielu projektach i sesjach nagraniowych. Tworząc własne kompozycje inspiruje się muzyką klasyczną, etniczną i szeroko pojętą muzyką improwizowaną.

Dawid Opaliński – perkusista. Pochodzi z Olsztyna, kształci się w Warszawie w szkole muzycznej im. Fryderyka Chopina „Bednarska” w klasie prof. Czesława Bartkowskiego oraz we Wrocławiu w Akademii Muzycznej im. Karola Lipńskiego pod okiem ad. dr Przemysława Jarosza. Gra w wielu zespołach jazzowych, m.in. HoTS oraz Prime Experience.

Tymoteusz Hartman – fortepian, Jerzy Mączyński – saksofon sopranowy, saksofon tenorowy, Krzysztof Baranowski – kontrabas, Dawid Opaliński – perkusja

 

– Adam Jarzmik Quintet
adam-jarzmik-quintetTo pięciu przyjaciół, a zarazem grupa utalentowanych muzyków, którzy zaprzyjaźnili sie na studiach i postanowili założyć quintet, którego liderem jest Adam Jarzmik. Zespół powstał w Katowicach na przełomie września, października 2015 roku. Muzyka jaką wykonują to głównie kompozycje pianisty oraz standardy jazzowe w zupełnie innych aranżacjach. W autorskiej twórczości na pierwszym miejscu stawiają ekspresje dzięki czemu podczas występów można usłyszeć dużo wirtuozyjnej improwizacji oraz wiele pięknych melodii.
Nagrody: 2016 – II nagroda na 52. Festiwalu Jazz Nad Odrą, 2016 – I nagroda na RCK Pro Jazz w Kołobrzegu

Jakub Łępa – saksofon tenorowy, Paweł Palcowski – trąbka, Adam Jarzmik – fortepian, Maciej Kitajewski – kontrabas, Piotr Budniak – perkusja

 

 

– Agnieszka Maciaszczyk
agnieszka-maciaszczyk-3Pochodząca z Poznania wyróżniona absolwentka II st. w Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. Studia I st. W tejże Akademii ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. Wokalistka, autorka tekstów oraz muzyki. Trzykrotna półfinalistka Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, finalistka 4th Azoty Tarnów Jazz Contess (jako jedyna kobieta w swojej kategorii), również dwukrotnie wyróżniona na festiwalu im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, laureatka III miejsca na Swingującym Kruku 2013 w Częstochowie.
W 2014 roku miała przyjemność wystąpić na Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, jako Agnieszka Maciaszczyk Quintet, a na jesień tego samego roku zdobyła nagrodę specjalną na I Blue Note Jazz Competition w Poznaniu. W kwietniu 2015 roku zaśpiewała w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej Wschody w Lublinie.
Latem 2015 roku wokalistka wydała epkę, na której wspierają ją wspaniali muzycy: Michał Ciesielski – fortepian oraz instrumenty klawiszowe, Jarosław Stokowski – gitara basowa oraz kontrabas, Adam Golicki – perkusja, Kaya Meller – trąbka, Szymon Łukowski – saksofony oraz klarnet basowy.
Na początku listopada 2015 wokalistka zajęła 2. miejsce w Novum Jazz Festiwal i tym samym zdobyta przez nią druga nagroda jest najwyższym dotychczas wyróżnieniem przyznanym na tym konkursie wokalistce.
Obecnie zajmuje stanowisko nauczyciela akademickiego na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz pracuje nad autorskim materiałem.

 

– Katarzyna Osterczy
katarzyna-osterczyJej rodzinnym miastem są Kielce, gdzie ukończyła pierwszy stopień w klasie fortepianu; obecnie jest uczennicą drugiego roku na Wydziale Jazzu w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Izabeli Zając; laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Wokalistów jazzowych CEA 2016.

 
– Brian Massaka – gitara

SONY DSC

Kompozytor i gitarzysta, aktywny na skandynawskiej scenie. Nawiązuje swoją grą do tradycji jazzu, współczesnych brzmień europejskich kompozytorów oraz szeroko rozumianej kultury hip hopu. W swojej karierze prezentował swoją autorską muzykę na festiwalowych scenach Kopenhagi, Oslo, Tampere, Ribe, Odense, Reykjaviku, występując z cenionymi muzykami, takimi jak Anders Mogensem, Kenneth Dahl Knudsen, Hilman Jenson, Janas Johannes.

 

 

Organizatorem konkursu jest

Stowarzyszenie Inicjatyw Muzycznych Blue Note w Poznaniu

blue note_ciemne_napisy

 

 

 

 

 

 

 

Blue Note Poznań Competition odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Poznania

Poznan bez Know How

 

 

 

 

 

oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

Samorząd Województwa Wielkopolskiego copy

 

patrononi i partnerzy:

 

Jazz Forum logo

radiojazz_logo_kolor-czarne-tlo

 

jazzpress_logo_NEW

 

FabrykaZespolow_poziome_biale_podglad

IKS czerwony kwadrat

napis_kultura_krotki.cdr

 

 

ERA JAZZU logo red [Przekonwertowany]