Kolejny rok gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Tym razem dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych – w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25 proc., stanowiły operacje guzów. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.
Wykonawcy 30. Finału:
Córy to Kasia Tontor i Natalia Hoffmann. Tworzą muzykę inspirując się soulem, hip hopem i r&b. Połączyły je długie godziny niekończących się rozkmin, czwartkowe kawki, tłuste bity oraz wspólne flow. Muzyka jest dla nich formą autoterapii. Chcą pokazać, że dziewczyny mogą się wspierać i być dla siebie źródłem wzajemnej inspiracji.
.
.
.
.
.
.
brodachè to trzy piękne kondory wznoszące się nad oceanem zmieszanych wód elektroniki, alternatywy, popu.
Instrumentalnie i z przejawem liryki.
brodachè to kolektyw najlepszych cech, jakie chciałbyś, aby miała Twoja mama. brodachè to troskliwy ojciec, którego nigdy nie miałaś.
.
.
.
.
.
.
Przydomek debiutantki Julia Rover, to suma uwielbienia jej rodziców do jazdy na rowerze, jej uwielbienie dla Julii Roberts i utwór Led Zeppelin „Rover”. Rower zresztą nie jest bez znaczenia w historii życia artystki.
Po coverach, Julia w sierpniu opublikowała na streamingu pierwszy singiel. – Muzykę robię z Bratem Witem, który jest członkiem zespołu Rat Kru – mówi Julia w Czwórce. – Śmiejemy się, że taki z nas duet: Brat Wit i Julia Rover. Skąd wziął się „Karmel”? – Uwielbiam jeść i uwielbiam słodycze, a najbardziej słony karmel – mogę go jeść pod każdą postacią – zdradza artystka. – To mój autorski singiel i być może nie ujrzałby światła dziennego, gdyby nie Brat Wit. Zanim zaczęłam z nim współpracę, wszystkie teksty powstawały pod kołdrą, a ich dzikie muzyczne improwizacje tworzyłam w zaciszu domowym. Gdy poznałam Witka, poprosił, żebym wysłała swoje dokonania. Spodobało się i tak zaczęła się współpraca, spokojna, bez presji i na chillu. Gdyby nie Rat Cru, to bym chyba została pod tą kołdrą – dodaje.
oraz…
Zgodnie z zasadami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy koncert nie będzie biletowany, a każdy wchodzący do klubu będzie mógł wrzucić dobrowolny datek do puszki wolontariusza (a w zamian otrzyma tradycyjne czerwone serduszko WOŚP).
Koncert odbędzie się w obowiązujących rygorach sanitarnych – dlatego przy wejściu pokażcie swój certyfikat szczepień (30 proc. miejsc na sali zostanie przeznaczonych dla osób bez ważnego certyfikatu).
Każda osoba wchodząca na koncert musi przy wejściu pozostawić czytelnie wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia. Oświadczenie można wypełnić na miejscu lub przynieść wypełnione – druk można
POBRAĆ TUTAJ.
Odmowa pozostawienia oświadczenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami, skutkować będzie brakiem możliwości wejścia na koncert.
30. Finał WOŚ w Blue Note napędzają Batyskaf – żywa muzyka, Brandma oraz Blue Note Poznań