Program

29 listopad 2020, niedziela, godz.18:00

BNPC 2020: Przesłuchania – dzień drugi – edycja online

kw-BNPCmaly

Wystąpią: Brasil Slums, Krzysztof Baranowski Trio, Three Dots, Julia Biłek, Amalia Obrębowska, Marcin Wincenciak, Ziółek Quartet. Przesłuchania odbywają się bez udziału publiczności. Oglądaj transmisję na: https://www.facebook.com/events/165681815233795/

 

 

 

 

 

 

 


Brasil Slums – wrocławski kwartet jazz-rockowy, założony przez gitarzystę Szymona Witczyńskiego na początku 2019 roku. Zespół wykonuje kompozycje lidera, czerpiąc inspiracje z rozmaitych gatunków i stylów muzycznych, takich jak jazz-fusion, rock progresywny czy muzyka dawna i klasyczna. Jego członkowie współpracowali m.in. z takimi artystami, jak: Patrycjusz Gruszecki, Zbigniew Lewandowski, Marcin Masecki, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Krystyna Prońko, Jojo Mayer & Nerve, Michał Martyniuk. Muzycy występowali na takich festiwalach muzycznych i konkursach, jak: Jazz nad Odrą, Krokus Jazz Festiwal, Blue Note Poznań Competition, Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa. 25 września 2020 miała miejsce premiera debiutanckiego EP zespołu w serwisach streamingowych.

Szymon Witczyński – gitara, Adam Bławicki – saksofon, Ambroży Ranz – gitara basowa, Adam Wajdzik – perkusja


Krzysztof Baranowski Trio – zespół powstał w 2018 roku z inicjatywy multiinstrumentalisty i kompozytora Krzysztofa Baranowskiego, absolwenta poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie gitary jazzowej oraz Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu. Członkowie formacji łączą jazzową tradycję i nowoczesne brzmienie w formule fortepianowego trio. Świeże, harmonijne kompozycje lidera, sceniczna kreatywność i emocjonalny język muzycznej wypowiedzi wyróżniają trio na tle innych polskich zespołów jazzowych. Utwory wykonywane przez K.B. Trio to głównie kompozycje pomysłodawcy zespołu, które łączą w sobie różnorodne inspiracje, od jazzu tradycyjnego, przez muzykę klasyczną, jazz skandynawski, po muzykę filmową i world music.

Krzysztof Baranowski – kontrabas, Mateusz Kaszuba – fortepian, Shachar Elnatan – perkusja


Three Dots – zespół powstał w maju 2020 roku. Muzycy poznali się podczas Open Jazz Jam Session w łódzkim lokalu Pop’n’Art. Po krótkim czasie dostrzegli, że wszystkich trzech charakteryzuje podobne podejście do sztuki, dlatego podjęli decyzję o założeniu wspólnego projektu muzycznego. Zespół wykonuje autorskie kompozycje. Najważniejszym celem tria jest osiągnięcie unikalnego i spójnego brzmienia, które dobrze oddawałoby ich wspólną, artystyczną wrażliwość. Zespół stara się tworzyć interesujące faktury inspirowane takimi zespołami, jak: Radiohead, Alasnoaxis, Jim Black Trio czy Julian Lage Trio. Dla muzyków niezwykle ważny jest element improwizacji, za pomocą której starają się każde wykonanie uczynić innym od poprzedniego.

Jakub Jung – gitara, Michał Rutkowski – kontrabas, Artur Małecki – perkusja


Julia Biłek – swoją muzyczną drogę rozpoczęła pod kierunkiem wokalistki zespołu Formacji Nieżywych Schabuff – Edyty Rusak. To ona zauważyła jej niespotykaną piaskową barwę głosu, którą wykorzystuje w interpretacjach jazzowych utworów. Julia nie uczy się w szkole muzycznej, ale wciąż doskonali swoje umiejętności pod okiem wielu instruktorów i nauczycieli wokalnych, takich jak: Gabriela Kapczuk oraz Maria Feduniewicz z Akademii Jazzu w Katowicach. Przez rok uczęszczała do Akademii Muzyki Rozrywkowej w Gdyni, pobierając nauki od Grażyny Łobaszewskiej. W 2019 roku otrzymała nagrodę Grand Prix Marszałka Województwa Pomorskiego oraz dwie nagrody specjalne na XIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie. Również zdobyła I miejsce na Junior Młyn Jazz Festiwal organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Wadowicach.


Amalia Obrębowska – improwizująca skrzypaczka, kompozytorka, aranżerka. Liderka zespołu Amalia Obrębowska Quartet oraz muzyk w Grzech Piotrowski World Orchestra / Alchemik Orchestra. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 2017 roku studentka wydziału Jazz i World Music Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie Mateusza Smoczyńskiego. Laureatka nagrody publiczności oraz nagrody specjalnej na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta 2018.


Marcin Wincenciak – pierwsze muzyczne kroki stawiał w rodzinnej Łomży. Był członkiem Studia Piosenki Pop Art, które działało w Miejskim Domu Kultury w Łomży. Ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, na kierunku wokalistyki jazzowej. Do tworzenia muzyki najbardziej inspirują go zdarzenia z własnego życia, a jego wyobraźnie najbardziej pobudza natura i cisza. Jest członkiem muzycznego projektu Vincent.


Ziółek Kwartet – zespół powstał z inicjatywy pianisty i kompozytora Grzegorza Ziółka. Zaprosił on do współpracy przedstawicieli młodego pokolenia muzyków z różnych regionów Polski. W 2020 roku zespół zdobył Grand Prix na Jazz Juniors. Każdy z artystów ma na koncie również liczne osiągnięcia zarówno indywidualne, jak i grupowe oraz występy na najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą, takich jak: Warsaw Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą, Copenhagen Jazz Days, Umbria Jazz.

Grzegorz Ziółek – fortepian, Marcin Elszkowski – trąbka, Piotr Narajowski – kontrabas, Miłosz Berdzik – perkusja

 

Blue Note Poznań Competition odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Poznania

Poznan bez Know How

 

 

 

 

 

oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego copy