Program

06 październik 2019, niedziela, godz.18:00

Gramy dla Skowrona!

Michał Martyniuk Trio feat. Jakub Skowroński

Koncert charytatywny, w trakcie którego zbierane będą środki na rehabilitację i leki dla saksofonisty Kuby Skowrońskiego.

Wybitny saksofonista jazzowy związany z polską i zagraniczną sceną muzyczną, 22.09.2019 miał poważny wypadek wraz ze swoją dziewczyną – Marią, w skutek którego na długi czas został wyłączony z możliwości pracy zawodowej, którą jest gra na instrumencie. Obrażenia to m. in. złamany trzon żuchwy, złamanie ściany przedniej i tylnej zatoki szczękowej prawej, złamanie ściany bocznej oczodołu prawego i poważne obrażenia warg (jest to opinia znajomego neurochirurga na podstawie zdjęcia rentgenowskiego czaszki). Całe szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kuba przeszedł operację, która przebiegła pomyślnie. Teraz czego go długotrwała rehabilitacja, aby mógł odzyskać sprawność i przystąpić do pracy.

Kuba jako artysta koncertujący nie może liczyć na żadną pomoc w Despansar na Bali, gdzie mieszka od stycznia 2018 roku. Jest oddalony od swojej rodziny i przyjaciół o 11,288 km.

Tym koncertem muzycy chcą wesprzeć swojego przyjaciela w walce o zdrowie!

Ty też możesz to zrobić! Właśnie TUTAJ!

Wystąpią:

Retro Jazz Quartet

Formacja złożona z poznańskich muzyków, którzy współpracują ze sobą od 10 lat. Szczególne miejsce w ich repertuarze zajmuje polska muzyka filmowa i przeboje 20-lecia międzywojennego w oryginalnych aranżacjach. Projekt grupy Retro Jazz Quartet zaspokaja gusty szerokiego grona odbiorców, będąc jednocześnie wyjątkowym i ambitnym przedsięwzięciem artystycznym.

Katarzyna Stroińska-Sierant – fortepian, Jarosław Wachowiak – saksofon, Bartosz Kucz – bas, Mirosław Kamiński – perkusja

Weezdob Collective

Spróbuj zamknąć ich w szufladzie, a na pewno ją rozsadzą. Z hukiem! Kosmiczne spotkanie poznańskich muzyków doprowadziło do powstania osobnego muzycznego wszechświata, znanego jako Weezdob Collective. Nie imają się go żadne ideologie, estetyczne wpływy i koturnowe struktury. Muzyka jest dla nich eksploracyjnym spotkaniem, wynurzeniem emocji i doświadczeń, wyjęciem z kulturowego kontekstu, autonomiczną wiadomością wystrzeloną w gwiazdy.  Niepodległy świat Weezdob Collective zasila ciekawość nieodkrytych planet i wzajemna motywacja. U podstaw ich twórczej przyjaźni leżą radość, energia i moc, które spuszczają ze smyczy, gdy tylko wychodzą na scenę.

Kacper Smoliński – harmonijka, Kuba Marciniak – saksofon, Piotr Scholz – gitara, Damian Kostka – kontrabas, Adam Zagórski – perkusja

Drum Work

To podróż od surowych brzmień afrykańskiego buszu po nowoczesne imprezowe rytmy europejskich metropolii. To pięciu zapalonych perkusistów grających jednocześnie na dwóch balafonach, perkusji, djembe, basowych bębnach dunun, senegalskich sabarach oraz gadającym bębnie tama. To koncert pełen transu, rytmu i zapomnienia się w ferii barw, dźwięków i pozytywnych emocji. Nowa definicja tanecznego, organicznego world music!

W skład zespołu wchodzą: Maciej Giżejewski, Łukasz Jasiak, Piotr Jaraszkiewicz, Robert Komorowski, Pavel Rys i goście.

Michał Obrębski Trio

Zespół powstały w Poznaniu w marcu 2017 roku. Grają cięższą odmianę jazzu. Ich inspiracją są m.in. The Aristocrats, Scott Henderson, Joe Satriani. Jednak autorskie utwory mają własny charakter odbiegający od twórczości innych wykonawców. Dużo groovu, ale również improwizacji i eksperymentów w połączeniu z częstymi zmianami dynamiki i ciekawą harmonią kształtują styl zespołu. Są w trakcie wydawania pierwszej płyty.

Michał Obrębski – gitara, instrumenty klawiszowe, Paweł Kosicki – bas,  Piotr Jaraszkiewicz – perkusja

Przybył

Zespół Sławomira Przybyła – gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski, wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. Przybył w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. Piosenka proponowana przez zespół jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością.

Sławek Przybył – wokal, słowotwórstwo, gitara klasyczna, Krzysztof Ficner – gitary, Krzysztof Grzegorzyca – akordeon, Maciej Bober – instrumenty klawiszowe, Kacper Grzanka – trąbka, skrzypce, Marcel Nowakowski – instrument basowy, Piotr Jaraszkiewicz – perkusja

Eugeniusz Kowalski (Band)

Zespół stworzony przez poznańskich muzyków, będących jedną z ciekawszych i wyróżniających się formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. W swojej muzyce oscylują wokół soulu, r&b, trip hopu, hip hopu oraz muzyki elektronicznej. Teksty poruszają wiele aspektów i problemów życia współczesnego człowieka. Fikcyjna postać Eugeniusza Kowalskiego jest podmiotem tekstów oraz zwierciadłem, które odbija cechy i wady każdego człowieka, jednakże we wszystkich tekstach pozostaje przestrzeń na subiektywną interpretację słuchacza.

Michał Sobierajski – wokal, instrumenty klawiszowe, Fryderyk Szulgit – gitara, Paweł Stachowiak – bas, Andrzej Konieczny – perkusja

Smutne Piosenki feat. The Pineal

Historyczna kooperacja: Smutne Piosenki i The Pineal razem na jednej scenie! Członkowie obu ekip grają razem od lat w zmiennych konfiguracjach, ale niezmiennych przyjacielskich relacjach. Zjednoczeni w geście wsparcia dla Skowrona zagrają niepublikowane jeszcze utwory. Będzie soulowo i hip-hopowo, ale też trochę poetycko i romantycznie, jak przystało na połączenie stylów tych dwóch składów.

Iza Polit – wokal, 2bloki – rap, Kacper Grzanka – trąbka, Michał Ruksza – instrumenty klawisze, Paulina Frąckowiak – bas, Jakub Szwarc – perkusja

Wystąpią również:

Zuzanna Babiak, Eva Navrot, Marianna Ćwiąkała, Michał Baranowski i Patryk Matwiejczuk.

Podczas koncertu odbędą się licytacje:
•    zdjęć wybitnego fotografa jazzowego Jarosława Wierzbickiego,
•    płyt zespołów w których nagraniach brał udział Kuba i innych.

Zbiórką pieniędzy podczas wydarzenia zajmie się fundacja Wokół Piosenki.

Koncert poprowadzi Krzysztof Spychała.

Opłata za wstęp na koncert według własnego uznania.