Twórcy formacji są od dawna obecni w środowisku muzycznym: Marek Karolczyk z Robertem Piernikowskim tworzą NP (napszyklat), Kamil Pater był członkiem Contemporary Noise Sextet, a Miron Grzegorkiewicz grał m.in. w Daktari i HOW HOW.
Po trzech latach wspólnej pracy wydali album Remik. Jest to prawie 60-minutowa opowieść o chłopcu, który uciekając od realnego, ciemnego świata buduje własną, bezpieczniejszą rzeczywistość. Wyalienowany na co dzień Remik, w tym stworzonym przez siebie świecie nie jest samotny, ma przyjaciela i obrońcę o imieniu Bujillo. Razem są nietykalni. Razem przemierzają kolejne wymiary. Ich muzykę można nazwać transowym lotem w krainę wyobraźni.
Dźwięki są dla zespołu narzędziem budowania opowieści tkanych emocjami. W czasach jednorazowych singli i łatwych playlist, ich koncepcyjny album to prawdziwy rarytas dla wielbicieli Thoma Yorke’a, Moderat, Sigur Ros czy Depeche Mode, które to inspiracje są, zdaniem wielu dziennikarzy i odbiorców, słyszalne w Remiku. Sami artyści od porównań stronią chcą, aby muzyka obroniła się sama.
„Dawno nie spotkałam się z albumem, o którym można powiedzieć tak wiele i wszystko wymykałoby się utartym ścieżkom i to jest fenomenalne” – Agnieszka Szydłowska, Trójka
„Materiał brzmi jak perfekcyjne spotkanie idoli – Thoma Yorke’a i muzyków z zespołu Moderat. Remik to brzmienie, którego dawno (może nigdy) nie słyszałem w polskiej muzyce.” Brand New Anthem
„Jedna z najlepszych płyt tego roku. Dojrzały, oryginalny debiut, brawurowo rozprawiający się z barierami gatunkowymi i… emocjami słuchacza.” Jarek Szubrycht, „Gazeta Magnetofonowa”
Koncerty JAAA! są niepowtarzalnym i mocnym przeżyciem. Każdy koncert jest inny, gdyż muzycy nie boją się improwizować, używając różnych syntezatorów, własnoręcznie stworzonych sampli. Występom JAAA! towarzyszą także wyjątkowe animowane wizualizacje Karoliny Głusiec (wielokrotnie nagradzanej, ultra zdolnej animatorki). Emocjonalna muzyka i inspirowany nią obraz przenoszą publiczność w pełen przygód świat Remika.