Program

21 czerwiec 2021, poniedziałek, godz.21:00

Koncert premierowy płyty „Przyjaciele na 20-lecie klubu Blue Note”

przyjaciele-na-strone

Koncert promujący unikatowy album wydany z okazji 20-lecia działalności klubu Blue Note.
Z przykrością informujemy, że z powodu choroby w koncercie nie weźmie udziału Piotr Wojtasik. W imieniu Artysty oraz własnym gorąco przepraszamy.

Szanowni Państwo,

cieszymy się, że wkrótce spotkamy się na długo przekładanym koncercie premierowym płyty „Przyjaciele na 20-lecie klubu Blue Note”. Niestety, z powodu obowiązujących obostrzeń i limitów liczby widzów, koncert odbędzie się dwukrotnie.

Oba koncerty odbęda się – zgodnie z wczesniejszymi zapowiedziami – w poniedziałek, 21 czerwca. Pierwszy o 18.00, drugi o 21.00.

Dlatego prosimy o przesłanie na adres: klub@old.bluenote.poznan.pl informacji o wyborze godziny koncertu. Osoby, które kupiły bilety w serwisie Bilety24.pl muszą podać kody swoich biletów, ci, którzy kupili bilety w biurze klubu lub Centrum Informacji Kulturalnej powinni podać numery swoich stolików.

Na informacje od Państwa czekamy do środy, 16 czerwca włącznie. W czwartek pocztą zwrotną będziemy potwierdzać przydział miejsc.

Przepraszamy za niedogodności i do zobaczenia!

Na dwupłytowym albumie znalazły się nagrania zarejestrowane w czasie klubowych koncertów, między innymi Sekstetu Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, The Cookers, Helen Sung, String Connection, Stanisława Soyki i Tria Wojciecha Karolaka, kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego, E.S.T., Kevina Smitha II, Briana Charette’a i Melanie Scholtz, kwartetu Dariusa Brubecka i młodych poznańskich jazzmanów.

Są tam także dwa nagrania z wyjątkowego koncertu zarejestrowanego w klubie w listopadzie 2017, kiedy to na naszej scenie zagrali: jeden z najważniejszych współcześnie saksofonistów jazzowych – Vincent Herring, genialny perkusista – Eric Allen, mieszkający na stałe w Hiszpanii mistrz saksofonu Andrzej Olejniczak, mistrz fortepianu – Leszek Możdżer, jeden z najbardziej wziętych polskich kontrabasistów – Michał Barański, a także wschodząca gwiazda saksofonu – Maciej Kądziela.

Piotr Wojtasik
Piotr Wojtasik QuartetWybitny trębacz laureat między innymi Fryderyka, Jazzowego Oscara, a także Mateusza Trójki. W rankingu magazynu „Jazz Forum” uznano go za najpopularniejszego polskiego jazzmana. Nagrywał i koncertował m.in. u boku takich gwiazd, jak: Kenny Garrett, Billy Harper, Gary Bartz, Dave Liebman, Victor Lewis, Daniel Humier, Joachim Kuhn czy Michel Donato. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowcą macierzystej uczelni, jak również Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, prowadzi także warsztaty muzyczne. Zadebiutował na festiwalu Jazz Jamboree w 1988 roku wraz z zespołem New Presentation, z którym to też zarejestrował pierwszy materiał.

Maciej Sikała
Maciej-SikałaSaksofonista tenorowy i sopranowy, kompozytor, pedagog. Nagrywał i koncertował z Lesterem Bowiem, Reggiem Workmanem, Dolphem Castelano, Milesem Griffithem, Davidem Liebmanem, Clarencem Seay, Ronniem Burragem, Billym Hartem, Joanne Brackeen, Kennym Wheelerem, Wojciechem Niedzielą, Arturem Dutkiewiczem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem i Leszkiem Możdżerem. W kwietniu 2004 roku wziął udział w trasie koncertowej amerykańskiego saksofonisty Billy Harpera. Koncertował w Niemczech, na Litwie, w Rosji, Mołdawii, Francji, Rumunii, Bułgarii i Macedonii.

Leszek Możdżer
możdżerJest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. To pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w piątym roku życia i przeszedłszy wszystkie szczeble edukacji uzyskał dyplom gdańskiej Akademii Muzycznej w 1996 roku. Jazzem zainteresował się w klasie maturalnej. Ostrogi zdobył w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego, a pierwszą próbę z zespołem Miłość odbył na swoje 20 urodziny. We wczesnych latach działalności muzycznej był również członkiem kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego. W roku 1992 otrzymał wyróżnienie indywidualne na Jazz Juniors i była to pierwsza kropla obfitego deszczu nagród, jakie miały spaść na niego przez następne lata. Od tamtego czasu zwyciężał we wszystkich kolejnych ankietach czytelników „Jazz Forum” w kategorii Fortepian i został też wielokrotnie uznany Muzykiem Roku. Leszek Możdżer nagrywał płyty z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi, koncertował i nagrywał też z międzynarodowymi gwiazdami. Nagrał ponad 100 albumów, w tym wiele pod własnym nazwiskiem.

Maciej Kądziela
kądziela2Jeden z czołowych polskich saksofonistów altowych, kompozytor, absolwent Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Wyróżnia go specyficzne brzmienie saksofonu oraz styl improwizacji. Dużą rolę w kreacji jego artystycznego świata wywiera muzyka ludowa z okolic miejscowości z której pochodzi – Opoczna. Poprzez muzyczne eksperymenty, młody muzyk postanowił skupić się na własnych projektach, które w najoczywistszy sposób określają jego muzyczną osobowość. Połączenie oberków z kopenhaską awangardą, czy prostych melodii, ubranych w polimetryczne rytmy tworzy fundament jego wizji artystycznej.
Maciej jest laureatem wielu nagród i konkursów jako solista oraz lider zespołu. Jest zwycięzcą Blue Note Poznań Competition 2017 w kategorii solista-instrumentalista. Wraz z zespołem Tuźnik/Kądziela Quartet zdobył Grand Prix jednego z najbardziej prestiżowych festiwali jazzowych – Jazz Nad Odrą w 2011 roku.

Michał Barański
baranskiStudiował na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Jacka Niedzieli. W czasie studiów założył wraz z pianistą Pawłem Kaczmarczykiem formację K/B/D trio z którą zdobył wiele nagród na festiwalach i konkursach jazzowych m.in. nagroda Grand Prix na 40 Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Aniołek Jazzowy na Bielskiej Zadymce Jazzowej w 2005 roku. Otrzymał również nagrodę indywidualną Swingujący Kruk na III Hot Jazz Spring w Częstochowie. Bardzo szybko, gdyż już w trakcie studiów rozpoczął współpracę jako sideman z wieloma wybitnymi artystami polskiej i światowej sceny.
Jest laureatem trzech nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk za udział w albumie „Umiera Piękno” Agi Zaryan w kategorii muzyka poetycka, za album „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego w kategorii najlepszy album – muzyka jazzowa oraz za płytę „Another Raindrop” Kuby Więcka w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. W 2008 roku został wybrany przez czytelników „Jazz Forum” najlepszym kontrabasistą roku. Od października 2012 jest wykładowcą na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w Instytucie Jazzu w klasie kontrabasu i gitary basowej.

Michał Miśkiewicz
michał-miśkiewiczOd 1993 związany z zespołem Simple Acoustic Trio. Od 1994, razem z dwoma pozostałymi członkami zespołu, współpracował z Tomaszem Stańko, z którym nagrali muzykę teatralną i filmową (Balladyna – Theatre Play Compositions, Roberto Zucco, Egzekutor). Współpraca okazała się tak dobra, że wszyscy trzej młodzi muzycy utworzyli Tomasz Stańko Quartet nagrywając z liderem trzy ważne albumy: Soul of Things (2002), Suspended Night (2004) i Lontano (2006).

Jest zdobywcą Fryderyka 2005 w kategorii jazzowy album roku za trio z Marcinem Wasilewskim i Sławomirem Kurkiewiczem

plyta-okladkaUwaga! Niespodzianka dla posiadaczy biletów na koncert!
Przygotowaliśmy dla Was specjalną partię wyjątkowego dwupłytowego albumu „Przyjaciele na 20-lecie klubu Blue Note”!
Będziecie mogli wysłuchac zarejestrowanych klubie nagrań takich wykonawców, jak: Vincent Herring / Leszek Możdżer / Andrzej Olejniczak / Piotr Wojtasik / Maciej Kądziela / Michał Barański / Eric Allen; Sekstet Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego; Helen Sung;  The Cookers; String Connection; Stanisław Soyka / Wojciech Karolak Trio; Zbigniew Namysłowski Quintet; Kevin Mahogany;
Walter Smith III; Brian Charette / Melanie Scholtz; Darius Brubeck Quartet; Ed Cherry; E.S.T.; Karen Edwards oraz Kacper Smoliński / Jakub Skowroński / Darek Rubinowski / Piotr Banyś / Dawid Kostka / Michał Martyniuk / Damian Kostka / Adam Zagórski!
Do każdych dwóch biletów, przy wejściu na koncert, otrzymacie płytę w prezencie!

Piotr Wojtasik – trąbka, Maciej Sikała – saksofon, Leszek Możdżer – fortepian, Maciej Kądziela – saksofon, Michał Barański – bas, Michał Miśkiewicz – perkusja
Bilety
105 zł – pierwsza pula WYPRZEDANE
135 zł – druga pula WYPRZEDANE


dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na old.bluenote.poznan.pl