W szybkim czasie osiągnął rozgłos, jakiego mogą mu pozazdrościć muzycy z wieloletnim doświadczeniem.
„Słuchając, jak Paweł Kaczmarczyk wydobywa dźwięki z klawiszy, możemy zrozumieć, na czym polega pełnokrwista, pełna zaangażowania pianistyka jazzowa”” – pisze o Pawle Kaczmarczyku na łamach „Chicago Tribune” Howard Reich.
Nie sposób nie wychwycić ogromnego zaangażowania pianisty w to, co tworzy. Zjawisko to ma swoje uzasadnienie – zapytany w jednym z wywiadów o to, kim się inspiruje w swojej twórczości, Kaczmarczyk odpowiada: „[Inspirują mnie] raczej życiowe sytuacje, doświadczenia. Działa to też w drugą stronę – kiedy odkryję coś ważnego i ciekawego w muzyce, okazuje się, że w życiu jest bardzo podobnie”.
Najnowsze wydawnictwo muzyka bez wątpienia można zaliczyć do tych, których źródło tkwi w doświadczeniach życiowych. Choć „Something Personal” jest – jak sugeruje sam tytuł – albumem bardzo osobistym, to w żaden sposób nie traci on swego uniwersalnego wymiaru:
„Album »Something Personal« ma wyjątkową moc, przede wszystkim dzięki przestrzenności brzmień oraz kreatywności jego twórców: o nieposkromionej naturze i nieskrępowanej wyobraźni muzycznej – Pawła Kaczmarczyka, kontrabasisty – Macieja Adamczaka, perkusisty – Dawida Fortuny. Ich muzyka jest pełna inspiracji i to nie tylko jazzowych, bowiem usłyszeć można subtelne odniesienia do m.in. muzyki ludowej, a także dziedzictwo soulowych brzmień (choćby Raya Charlesa)” – pisze Michał Olechowski dla „JazzSoul”.
Kaczmarczyk ma na swoim koncie wiele nagród, m.in.: Kulturalne Odloty Gazety Wyborczej w kategorii Artysta Roku 2009 oraz Grand Prix Jazz Melomani w kategoriach: Nowa Nadzieja, Artysta Roku, Album Roku. Pianista był dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka w kategoriach: Jazzowy Muzyk Roku, a także Fonograficzny Debiut Roku.
Pianista współpracował z wybitnymi artystami, również tymi zagranicznymi, jak: Lee Konitz, Jon Christensen, Mino Cinelu, Emil Mangelsdorff, Poogie Bell, Hadrien Feraud, Eivind Aarset, Arild Andersen, Theodosii Spassov, Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Adam Pierończyk, Zbigniew Namysłowski.
Jakub Dworak – kontrabasista, zdobywca wielu nagród na konkursach polskich i międzynarodowych, m.in.: nagroda indywidualna na Krokus Jazz Festiwal Jelenia Góra 2013, I nagroda z zespołem Bartosz Dworak Quartet na Lotos Jazz Festival Bielsko-Biała 2014, nagroda indywidualna na 50. Festiwalu Jazz nad Odrą Wrocław 2014. Występował na jednej scenie ze znakomitymi muzykami takimi jak: Arek Skolik, Janusz Muniak, Piotr Baron, Piotr Wyleżoł, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Lora Szafran. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach.
Dawid Fortuna – perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Brał udział w wielu konkursach, takich jak Krokus Jazz Festiwal, Bielska Zadymka Jazzowa, czy Jazz nad Odrą (wyróżnienie – 2008). Miał okazję występować m.in. z Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Adamem Pierończykiem, Joachimem Menclem, Wojciechem Groborzem, Dominikiem Wanią, Sebastianem Bernatowiczem, Wojciechem Karolakiem, Agą Zaryan, Jerzym Małkiem.