Aktualności

Wielozadaniowość Kuby Więcka

Kuba Więcek Trio

Kuba Więcek ma zaledwie 24 lata i całą gamę wielkich, muzycznych sukcesów. W kwietniu wydał drugi album w serii Polish Jazz, przy okazji mając już za sobą najmłodszy w niej debiut dwa lata temu – krążkiem „Another Raindrop” nagrodzony Fryderykiem!

BNPC 2019: Kuba Więcek Trio
11.10.2019, piątek, godz. 21:00

„Multitasking” to druga autorska płyta Kuby Więcka z Michałem Barańskim oraz Łukaszem Żytą. Dwa lata po premierze debiutu muzycy nagrali album odmienny – z wykorzystaniem elektroniki, bardziej produkcyjnym podejściem do materiału i dużą dbałością o szczegóły. Bardzo różnorodny stylistycznie i koncepcyjnie. Jak zwykle u artysty – o zachwycająco pięknej melodyce. Do nagrania utworu „Jazz Robots” muzycy zaprosili gościnnie Marcina Maseckiego. O efekt końcowy brzmienia albumu zadbał światowej klasy, japoński inżynier dźwięku Seigen Ono, który masterował albumy m.in Keitha Jarretta czy Ryuichyego Sakamoto. Odmiennie i świeżo wygląda okładka autorstwa Macio Morettiego.

Saksofonista swoje inspiracje czerpie z wielu gatunków muzyki, poczynając od folkloru i techniki konnakol (hinduska technika imitująca dźwięki tabli za pomocą ust) a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip-hopie. Więcek daje się także poznać jako miłośnik kulinariów – uwielbia gotować i stąd kompozycje zatytułowane „SUGARboost”, „Tacos in LA” czy „Jazz Masala”.

Singlowa kompozycja „SUGARboost” to efekt 3-miesięcznego detoksu saksofonisty od cukru. Cukier lub jego brak ma wpływ na życiową energię. Stąd różnorodny rytm inspirowany także arabską melodyką zaczerpniętą z podróży do Marrakeszu. Jak zwierza się sam Więcek – w utworze tym wyobraża sobie, że rapuje na saksofonie.

Ta wielozadaniowość (eng. multitasking) Więcka to uporządkowany chaos, rytmy, brzmienia oraz emocje, dokonane w określonym momencie. Dlatego te utwory, będące zapisem „tu i teraz” podczas występów, zawsze będą ewoluować. „Multitasking” to 10 utworów o nieujarzmionej ekspresji, która porywa swoją nieprzewidywalnością!

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania
Poznan bez Know How

.

.

.

oraz środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

.

.